چرا مردم خرید می‌کنند؟

منبع: کتاب ساخت کسب و کار فوق‌العاده/ برایان تریسی


چرا مردم خرید می‌کنند؟

مردم محصولات و خدمات را می‌خرند تا نیازها و آرزوهای خود را برآورده کنند و « احساس نارضایتی » را التیام بخشند. مردم محصولات و خدمات را می‌خرند تا شرایط خود را بهتر کنند یا به رضایت و تشخص بیشتری دست یابند که بدون این محصولات و خدمات امکان پذیر نبود.

رشدشخصی و کسب و کار

مردم مزایا را می‌خرند نه محصول را:

محصولات یا خدمات شما چه مزایای مشخصی برای مشتریان دارد؟

مردم راه حل مشکلاتشان را می‌خرند:

محصولات یا خدمات شما کدام مشکل مشتریان را حل می‌کند؟

مردم خرید می‌کنند تا در زمان و پول خود صرفه‌جویی کنند و یا پول، زمان یا تشخص به دست آورند:

محصولات یا خدمات شما چگونه زمان، پول یا اثر گذاری مشتریان را افزایش می‌دهند؟

شناخت نیازهای مشتری

مردم احساس خشنودی را می‌خرند که نتیجه تملک یا استفاده از کالا یا خدمات شما است:

محصولات و خدمات شما کدام یک از احساسات و عواطف مشتریان را ارضا می‌کند؟ وقتی از محصول یا خدمت شما استفاده می‌کنند، چه احساسی دارند؟ آیا محصول یا خدمات شما به آن‌ها احساس مقام بالاتر، امنیت بیشتر و آسایش و رفاه را می‌دهد؟

انگیزه‌های اصلی خرید هر چیزی، اشتیاق به‌دست آوردن و ترس از دست دادن است، محصول یا خدمت شما چگونه این نیازها را برآورده میکند؟ هر چه نیاز ابتدایی‌تر باشد ( مثل نیاز به آب، غذا، امنیت، سلامت ) رویکرد بازاریابی ساده‌تر و مستقیم تر است.

بیلبوردهای موثرتبلیغاتی

وقتی در جاده رانندگی می‌کنید، ممکن است تابلویی ببینید که روی آن نوشته شده: « گرسنه هستد؟ رستوران در چند قدمی شماست » این ساده‌ترین پاسخ به یک نیاز ابتدایی است.

هرچه نیاز غیرمستقیم‌تر و پیچیده‌تر باشد ( برای مثال، عطر، جواهر، لوازم آرایش )، رویکرد بازاریابی باید دقیق‌تر باشد. یکی از موفق‌ترین آگهی‌های عطر مربوط به عطر شانل شماره 5 بود. در این تبلیغ هنرپیشه‌ای معروف از روی بیلبورد لبخند میزد و فقط میگفت: « شانل شماره 5، برازنده شماست ». این پاسخ ساده به نیازهای ظریف احساسی، شانل شماره 5 را به یکی از محبوب‌ترین عطرها در سراسر دنیا تبدیل کرد.

رشدشخصی و کسب و کار

مردم احساس تعلق می‌خرند:

آن‌ها دوست دارند بخشی از جامعه‌ای باشند که در آن احساس کنند میتوانند برجسته و اثرگذار باشند. شاید بزرگ‌ترین پیشرفت در استراتژی بازاریابی در اوایل قرن بیست و یکم، درک این نکته است که جوامع مشتریان با مشارکت و به اشتراک گذاشتن دانش و علاقه‌ی خود درباره محصولات و خدمات شما با دیگر مشتریان، می‌توانند نقشی اساسی در برنامه بازاریابی شما ( و نوآوری محصول ) ایفا کنند.


جهت اطلاع از آموزش‌های مرکز آموزشی مسیر شکوفایی در زمینه‌ی رشد شخصی و کسب و کار می‌توانید با شماره تلفن‌های زیر در تماس باشید.

02632757883

02632743141

عضویت پیامکی ارسال عدد 1 به 5000100045

چرا مردم خرید می‌کنند؟
1 (20%) 1 vote
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *